Altınkan Avukatlık Bürosu avukatlarından Av. Senem TUR, 1996 yılında Antalya'da dünyaya gelmiştir. Lise öğretimini Antalya’nın en eski lisesi olan Antalya Lisesi’nde tamamlayan Av. Senem TUR, üniversite sınavlarında gösterdiği başarıyla Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmıştır.

2018 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olan Av. Senem TUR, üniversite eğitimi boyunca çeşitli seminer ve konferanslara katılarak hukuki bilgisini geliştirmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından Antalya Barosu’na bağlı olarak avukatlık stajına başlayan Av. Senem TUR, stajının ikinci 6 aylık kısmını Altınkan Avukatlık Bürosu'nda tamamlamıştır. Staj süresi boyunca Altınkan Avukatlık Bürosu'nda gösterdiği titiz ve özenli çalışmayla takdir toplayan Av. Senem TUR, stajının bitiminin ardından Altınkan Avukatlık Bürosu bünyesinde avukatlık görevine başlamıştır.

Av. Senem TUR; Antalya Barosu tarafından düzenlenen “Adli Yardım Uygulama Esasları ve Bilgilendirme” eğitimi sertifikasına ve yine Antalya Barosu tarafından düzenlenen “CMK Vekilliği Uygulama Esasları” isimli eğitimin katılım belgesine sahiptir.

Ayrıca Antalya Bilim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin düzenlemiş olduğu uzlaştırmacılık eğitimine katılmıştır.

Av. Senem Tur, başta icra ve iflas hukuku olmak üzere, aile hukuku, iş hukuku ve kira hukuku gibi bir çok alanda avukatlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.