Altınkan Hukuk Bürosu kütüphanesi, 2000 cilde yaklaşan koleksiyonuyla oldukça nadide eserleri barındırmaktadır. Kütüphane, Altınkan Hukuk Bürosu'nun kurumsal ve kişisel gelişim vizyonuna uygun şekilde sürekli güncellenmekte ve geliştirilmektedir.

Altınkan Hukuk Bürosu Kütüphanesi, Türkiye'de faal olan çoğu hukuk fakültesinde dahi mevcut olmayan nadide eserlere ve koleksiyonlara sahiptir. Kütüphanenin amacı, Altınkan Hukuk Bürosu avukatlarının mesleki gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, hukuk bilimi üzerine faaliyette bulunan lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve akademisyenlere kaynak sağlamaktır. Kütüphane, bu anlamda kaynak arayışında olan araştırmacılara, uzaktan veya fiilen destek olmaktadır.

Kaynak ihtiyacı için büromuzla iletişime geçilmesi yeterlidir.

Kütüphanede, Türk Hukukuna ilişkin yayınlanmış olan tüm bibliyografya serileri mevcuttur. Prof. Dr. Yaşar Karayalçın, Prof. Dr. Ejder Yılmaz, Prof. Dr. Ferit Saymen, Prof. Dr. Server Tanilli, Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Teoman Akünal ve isimlerini sayamadığımız daha nice değerli hukukçuların emekleriyle oluşturulan tüm bibliyografya ve kronik çalışmaları kütüphanede mevcut olup, yakın zamanda yayınlanan ve belli hukuk dallarına odaklanan bibliyografya çalışmaları da kütüphanemiz koleksiyonuna eklenmiştir.

Kütüphanede, özel hukuk ve kamu hukuku alanında klasik sayılabilecek ve bu anabilim dallarının yapı taşı niteliğinde olan eserler mevcut olup, yakın tarihte yayınlanan ve yayınlanmaya devam eden yeni çalışmalar da koleksiyona dahil edilmektedir.

Bilginin giderek en kıymetli hazine geldiği dünyamızda, hukuk bilimini takip etmek ve hukuk üzerine çalışmalar yapmanın verdiği keyfe mazhar olan tüm hukukçulara çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.

Av. Onur ALTINKAN