Sosyal Medya Hesaplarımız Aktif

Altınkan Avukatlık Bürosu sosyal medya hesapları aktif olarak kullanılmaya başladı.

Uzun süredir aktif olan Facebook hesabımızın yanı sıra, güncel hukuki bilgileri, gündeme ilişkin haberleri ve büro hakkındaki duyuruları aynı zamanda Twitter, Google+ ve Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Öte yandan Youtube kanalımız vasıtasıyla video içeriklerine erişebilir, merak edilen konular hakkında hazırladığımız videolardan faydalanabilirsiniz.

Büromuz ve hukuk dünyasıyla ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden de takip etmek için aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz.

Av. Hande Akıncı Altınkan Avukatlık Bürosu’nda

Yeni çalışma arkadaşımız Avukat Hande Akıncı, Altınkan Avukatlık Bürosu’nda göreve başladı.

Antalya’nın Serik ilçesinin Yukarıkocayatak Köyü’nden olan Av. Hande Akıncı, lise eğitimini Serik Anadolu Lisesi’nde tamamlamış olup, ardından Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Hukuk Fakültesi eğitiminin ardından Antalya Barosu’na bağlı olarak Altınkan Avukatlık Bürosu’nda stajyer avukat olarak görev alan Av. Hande Akıncı, staj dönemini başarıyla tamamlayarak Altınkan Avukatlık Bürosu’nda “avukat” sıfatıyla göreve başlamıştır.

Av. Hande Akıncı, İş Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku, Kira Hukuku gibi dallar başta olmak üzere bir çok hukuk dalında bilgi birikimine sahiptir.

Av. Ramazan Güllü Altınkan Avukatlık Bürosu’nda

Yeni çalışma arkadaşımız Av. Ramazan Güllü, Altınkan Avukatlık Bürosu’nda göreve başladı.

Antalya’nın Korkuteli ilçesinin Avdan Köyü’nden olan Av. Ramazan Güllü, lise eğitimini Antalya Lisesi’nde tamamlamış olup, %100 burslu olarak kabul edildiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini yüksek başarıyla tamamlamıştır.

Hukuk Fakültesi eğitiminin ardından Antalya Barosu’nda avuklatlık stajını yapan Av. Ramazan Güllü; stajın ardından disiplin subayı olarak Şanlıurfa’da askerlik görevini yerine getirmiştir.

Av. Ramazan Güllü; İcra – İflas Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ceza Hukuku gibi hukuk dallarında mesleki birikim ve tecrübeye sahiptir.

 

Av. Onur Altınkan Akdeniz Üniversitesi’nde Doktoraya Kabul Edildi

akdeniz-logoBüromuz ortak avukatlarından Av. Onur Altınkan, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine kabul edildi.

3 Şubat 2016 tarihi itibariyle Akdeniz Üniversitesi’nde resmen başlayan doktora eğitiminin tamamlanabilmesi ve doktora derecesinin edinilebilmesi için; 4 dönem boyunca alınacak tüm derslerden başarılı olma, yeterlilik sınavından başarılı olma ve doktora tezinin başarılı şekilde savunulabilmesi şartları aranıyor.

Özel Hukuk; kişiler hukuku, aile hukuku, miras hukuku, eşya hukuku gibi medeni hukuk dallarının tamamını, sözleşmeler hukuku, tazminat ve sorumluluk hukuku, inşaat hukuku gibi borçlar hukuku dallarının tamamını, ticaret hukukunu, iş hukukunun büyük bir bölümünü kapsayan bir anabilim dalıdır.

Av. Onur Altınkan Yüksek Lisans Tezini Savundu

untitled-2Prof Dr. Ayşe Havutçu başkanlığında, Prof. Dr. Fevzi Demir ve Yrd. Doç. Dr. Emre Cumalıoğlu’ndan oluşan jüri önünde Av. Onur Altınkan yüksek lisans tezini savundu.

9 Eylül 2015 günü gerçekleşen tez savunmasında, jüri heyeti “Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Yüklenicinin Temerrüdünün 3. Kişinin Hukuki Durumuna Etkisi” başlıklı tezin savunmasını başarılı buldu.

Başarılı bulunan tez metni, güncellemeler ve düzenlemeler yapıldıktan sonra kitap haline getirilerek basılacaktır.