Ülkemizde hukuk ve ceza uyuşmazlıklarının sayısının fazla oluşu, bir çok vatandaşın aynı sorulara cevap aramasını ve avukatlara aynı soruları yöneltmelerine yol açmaktadır.

Hukuk sistemimizde belli başlı problemler mevcut olmakla beraber, esas sıkıntının usulden ve uygulamadan kaynaklanan problemler olduğu anlaşılmaktadır. Diğer bir deyişle, kanunlarımızda ki eksikliklerden ziyade, kanunda yazılı olsa dahi, uygulamada yanlış yapılan veya süresinde yapılmayan işler nedeniyle mağduriyetler doğmaktadır.

Herkesin merak ettiği sorulara ilişkin internette bir çok cevap mevcut olup, kanunlarımızın sürekli ve hızlı bir şekilde değişiyor olması, en doğru cevabın sadece değişen kanunları günlük olarak takip eden avukatlar tarafından verilebileceğini göstermektedir. Bu nedenle, merak edilen soruların mutlaka avukatlara danışılarak cevaplanması önemlidir.

Öte yandan, bir uyuşmazlıkla ilgili avukata danışmadan evvel, vatandaşların bilmek istediği temel bir takım bilgiler mevcuttur. Söz konusu bilgilere göre işin detayıyla ilgili avukata danışmak isteyen kişiler, bu temel soruların cevaplarını bilmek ve ona göre randevu almak isterler.

Bu bölümün amacı, açıklanan sebeplerle kişilerin randevu almadan evvel kafasında genel bir şablon oturmasını ve merak edilen sorulara yanıt bulunmasını sağlamaktır.

Mesai Saatleri

Pazartesi
9:00-18:00
Salı
9:00-18:00
Çarşamba
9:00-18:00
Perşembe
9:00-18:00
Cuma
9:00-18:00
Cumartesi
9:00-18:00
Pazar
Kapalı
Altınkan Avukatlık Bürosu bünyesindeki mesai saatleri genel hatlarıyla yukarıdaki şekilde belirlenmiştir.