Hangi Davalara Bakıyorsunuz?

Avukatlara sıkça sorulan sorulardan bir tanesi, avukatın hangi davalara baktığıyla ilgilidir.

Bu bakımdan;

  • “Hangi davalara bakıyorsunuz?”
  • “Hangi alanda avukatlık yapıyorsunuz?”
  • “Boşanma davalarına bakıyor musunuz?”
  • “Ceza avukatı mısınız?”

gibi sorular müvekkil adaylarının en sık sorduğu soruların başında gelmektedir.

Bu sorular, gerçekten de sorulması gereken sorular olup, avukatlıkta uzmanlaşmanın öneminin toplum tarafından fark edilmeye başlandığını göstermektedir. Avukatların tecrübe edindikleri ve bilgi seviyelerini arttırdıkları özel dalları bilmek ve buna göre söz konusu avukatla anlaşmak müvekkillerin en doğal hakkıdır.

Altınkan Avukatlık Bürosu, 1984 yılında kurulmuş bir hukuk bürosu olup, büronun kurucu ortakları halen faal bir şekilde avukatlık hizmeti vermeye devam etmektedir. 30 yılı aşkın bu tecrübe, Altınkan Avukatlık Bürosu’nun bir çok hukuk dalında tecrübe sahibi olduğunu kendiliğinden ortaya koymaktadır.

Nitekim büronu kurucu ortakları; Hukuk Başlangıcı, Anayasa Hukuku, Borçlar Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında Akdeniz Üniversitesi’nde yıllarca ders vermişlerdir. Dolayısıyla Altınkan Avukatlık Bürosu, söz konusu alanlarda uzmanlık sahibidir.

Öte yandan, Altınkan Avukatlık Bürosu kurucu ortakları, aynı zamanda hukukun hemen hemen tüm dallarında 20 yıla yakın bir süredir bilirkişilik yapmakta ve mahkemelere davalarla ilgili hukuki rapor vermektedir. Bu durum, Altınkan Avukatlık Bürosu’nun bir çok dalda uzmanlık sahibi olduğunu kanıtlamaktadır. Bilirkişilik yapılan davalar; aile hukuku, miras hukuku, eşya hukuku, iş hukuku, ceza hukuku, tüketici hukuku, ticaret hukuku, borçlar ve sözleşmeler hukuku, inşaat ve gayrimenkul hukuku, icra ve iflas hukuku başta olmak üzere onlarca ayrı hukuk dalını içermektedir. Dolayısıyla mahkemelere uzman raporu veren Altınkan Avukatlık Bürosu’nun hemen hemen tüm dallarda yetkin olduğu ve uzmanlık sahibi olduğu ortadadır.

Altınkan Avukatlık Bürosu ortak avukatlarından Av. Onur ALTINKAN, inşaat ve gayrimenkul alanında yüksek lisans tezi yazmış ve söz konusu tez kitap olarak basılıp yayımlanmıştır. Öte yandan Av. Onur ALTINKAN, Özel Hukuk olarak tabir edilen ve vergi hukuku, ceza hukuku ve anayasa hukukunun dışındaki hemen hemen tüm dalları kapsayan anabilim dalında doktora yapmaktadır. Bu durum, Altınkan Avukatlık Bürosu’nun özel hukukun kapsamına giren aile hukuku, miras hukuku, eşya hukuku, iş hukuku, ceza hukuku, tüketici hukuku, ticaret hukuku, borçlar ve sözleşmeler hukuku, inşaat ve gayrimenkul hukuku, icra ve iflas hukuku, kooperatifler hukuku, bankacılık hukuku vs. bir çok dalda uzmanlık sahibi olduğunu ispatlamaktadır.

Öte yandan, Altınkan Avukatlık Bürosu’nun kişisel ve mesleki gelişim politikasının bir gerekliliği olarak, avukatlar sürekli kendilerini geliştirmekte ve sertifikalı programlara katılmaktadır. Konuya ilişkin bilgilerin uzmanlık ve yetkinlik bölümü ve faaliyet alanları bölümünden incelenebilmesi mümkündür.

Altınkan Avukatlık Bürosu bünyesinde her hukuk dalı bakımından görev paylaşımı yapılmış olup, neredeyse tüm dava tiplerine ilişkin hukuki hizmet verilmektedir. Hizmet verilen faaliyet alanlarının üst menü vasıtasıyla incelenebilmesi mümkündür.