Youtube Kanalı İlgi Çekmeye Devam Ediyor

Kurulduğu günden bu yana hukuk alanında çeşitli videoları bünyesinde barındıran Altınkan Hukuk isimli Youtube kanalı, ilgi görmeye devam ediyor. Av. Onur  ALTINKAN tarafından üniversitede anlatılan  derslerin özet kayıtlarının da yer aldığı kanalda hukuka  ilişkin çok farklı türde içerikler bulmak mümkün.

Kanalda yer alan videolar; eğitim seminerleri, ders ve eğitim setleri, kitap tanıtımları ve benzeri kategorilere ayrılmış olup, hem öğrencilerin, hem stajyer avukatların hem de avukat meslektaşların yoğun ilgisi mevcut.

Bunun yanı sıra, KPSS veya adliye personelliğine ilişkin çeşitli sınavlara hazırlanan kişiler de kanaldaki videolardan faydalanmakta. Videolar altına yapılan yorumların tamamı, derslerin çok faydalı olduğuna, oldukça  açıklayıcı ve güzel bir anlatımın mevcut olduğuna yönelik.

Youtube Kanalı İstatistikleri

750 aboneyi geçen kanal, bugüne kadar 86.500’den fazla gösterim sayısına ulaşmış durumda. Aynı zamanda 3800 saate yakın bir izlenme süresine ulaşıldığı da yine Youtube tarafından bildirilen istatistikler arasında.

Altınkan Hukuk Youtube Kanalı
Altınkan Hukuk Youtube Kanalı

Bugüne kadar, Av. Onur ALTINKAN tarafından AKEV Üniversitesi’nde anlatılan Kıymetli Evrak Hukuku, UYAP Bilişim Sistemleri ve Ticaret Hukuku derslerinin özet kayıtları bu kanal üzerinde yayınlanmış durumda. Öte yandan, UYAP Bilişim Sistemleri dersi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından derslerde öğrencilerine izletilmiş durumda.

Videolara olan yoğun ilgi, kimi videoların 10 bin izleneme sayısına kadar ulaşmasına yol açmış durumda. Ders kayıtlarının yanı sıra, yine Av. Onur ALTINKAN tarafından Veterinerlik Hukuku üzerine Antalya Veteriner Hekimler Odası’nda verilen seminer, AKEV Koleji’nde avukatlık mesleği üzerine yapılan söyleşi gibi farklı konularda da videolara ulaşmak mümkün.

Ayrıca, ödev, proje ve tez hazırlama rehberi gibi akademik çalışmaların nasıl yapılacağına ilişkin püf noktalarına değinen oldukça faydalı videolar da yine beğeni almaya devam ediyor.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak söz konusu kanalda çok yakında hukukla ilgili veya ilişkili olan kitapların da tanıtımı yapılmaya başlanılacak. Bu sayede sadece hukukçuların değil, her kesimden insanın kanalda kendileriyle bağdaştırabilecekleri taraflar bulabilecekleri düşünülüyor. Aynı zamanda, akademisyenler ve farklı sektörlerden iş insanlarıyla da yine kanal üzerinden yapılacak söyleşilerin paylaşılması amaçlanıyor.

Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın!