Antalya Boşanma Avukatı

Antalya, 2016 yılının istatistiklerine göre boşanma hızının en yüksek olduğu üçüncü il oldu. Sıralama; binde 2,63 ile İzmir, ardından binde 2,55 ile Muğla, ve binde 2,46 ile Antalya olarak şekillendi. Uzun yıllardır Antalya ilk üçte yer almakta. Antalya boşanma avukatı ihtiyacının en çok olduğu illerin başında gelmekte. Elbette bu durumun bir çok nedeni olabilir. Ancak iyi bir avukatlık hizmetinin alınabilmesi ve boşanmalarda hak kaybının yaşanmaması adına, Antalya boşanma avukatı seçimi yapılırken daha fazla özen gösterilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Antalya boşanma avukatı aramalarının bu denli sık olduğu bir yer olsa da, boşanma avukatı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu vatandaşlar tarafından bilinemiyor. Boşanma avukatı seçerken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında, avukatların boşanacak kişilere vakit ayırması ve müvekkillerin hassas olduğu noktalara saygı göstermesidir.

Nitekim, boşanma davaları, oldukça vakit alan, sürekli yeni gelişmelerin yaşandığı ve avukatla müvekkilin çok sık görüşmek durumunda kaldığı davalardır. Boşanma davalarında avukat, farkını müvekkili en iyi şekilde dinlemek ve müvekkilden aldığı bilgileri mahkemeye doğru aktarmak noktasında göstermelidir.

Oldukça stresli bir süreç olan boşanma sürecinde, avukatın hem müvekkiliyle çok sık görüşmesi, hem de karşı tarafla kapalı olan diyalog yolunu her an açabilecek seviyede profesyonel bir çalışma sağlaması önem arz etmektedir.

Vatandaşların en çok sıkıntı çektiği noktalar, avukatlarına her an ulaşamamaları ve telefonlarına dönüş yapılmamasıdır. Antalya boşanma avukatı seçiminde çok ince eleyip sık dokunması gereken bir şehirdir. Avukatların gün içerisinde duruşmalarda olması ve yoğun bir şekilde görüşmeler gerçekleştiriyor olması, her an avukatların telefonlara cevap vermemesine yol açmaktadır. Ancak acil durumlarda bu durum müvekkiller açısından problem yaratmaktadır. Bu nedenle avukatla müvekkil arasında ki ilişkinin oldukça şeffaf olması, ve avukatın en kısa sürede müvekkile dönüş sağlaması önemlidir.

Duruşmalara katılmak isteyen müvekkillerin avukatlar tarafından engellenmesi de sık karşılaşılan ve şikayet edilen bir durumdur. Müvekkillerin her daim duruşmaya katılmaları mümkün olup, bu boşanacak kişilerin en doğal haklarıdır. Ancak müvekkilin kendinden kaynaklı sebeplerle duruşmaya katılamaması halinde de, Antalya boşanma avukatı derhal müvekkile duruşmayla ilgili bilgi vermeli ve zaten stresli olan müvekkilin psikolojisini düşünmelidir.

antalya boşanma davaları en iyi avukat
Antalya boşanma avukatı