1984 yılında İstanbul’da kurulan ve avukatlık faaliyetlerine başlayan Altınkan Avukatlık Bürosu, yarım asra yaklaşan deneyimiyle ulusal ve uluslararası alanda hukuki hizmetlerine Antalya’da bulunan ofisiyle devam etmektedir.

Deneyimli avukatların sağladığı engin tecrübe ile genç avukatların sağladığı dinamizmin buluştuğu Altınkan Avukatlık Bürosu, yerli ve yabancı gerçek-tüzel kişilere her türlü hukuki desteği sağlamakta ve dinamik ekibi sayesinde Türkiye’nin tüm illerinde ve yurt dışında girilen hukuki ve ticari ilişkiler kapsamında hizmet vermektedir.

Avukatlık, hukuki danışmanlık ve resmi mercide temsil hizmetlerinin yerine getirilmesinde mesleki ilke ve etik değerlere önem veren Altınkan Avukatlık Bürosu, müvekkillerle olan ilişkilerde profesyonel bir kalite politikasını ön planda tutmaktadır. Son yıllarda gelişen alternatif uyuşmazlık çözüm yollarını da dikkatle takip eden Altınkan Avukatlık Bürosu'nda arabuluculuk ve uzlaştırmacılık faaliyetleriyle de hukuka hizmet edilmektedir.

Hukukun tüm dallarında avukatlık ve danışmanlık hizmeti veren Altınkan Avukatlık Bürosu’nun hukuki hizmeti; ticari veya bireysel ilişkilerin kurulmasından evvel, gelecekte doğması muhtemel olabilecek hukuki uyuşmazlıklara engel olabilme noktasında başlamaktadır.

Uyuşmazlığın doğmasından itibaren müvekkil haklarının korunabilmesi ve hakkın adalete uygun bir biçimde dağıtılabilmesi bakımından Altınkan Avukatlık Bürosu, dava ve icra takibi aşamalarında profesyonel bir hukuk hizmeti sağlamaktadır.

Altınkan Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortakları; yıllarca Akdeniz Üniversitesi bünyesinde “Öğretim Görevlisi” sıfatıyla “Hukuk Başlangıcı”, “Borçlar Hukuku”, “Anayasa Hukuku” ve “Ticaret Hukuku” gibi alanlarda ders vermiş ve halen Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı listesine kayıtlı hukuk bilirkişiliği görevini de yürütmektedirler.

Altınkan Avukatlık Bürosu'nun mevcut ortakları arasında İnşaat Hukuku alanında lisansüstü eğitim, Borçlar Hukuku alanında doktora yapmış ve çeşitli üniversitelerde Tüketici Hukuku, Medeni Hukuk gibi farklı alanlarda dersler veren avukatlar mevcuttur. Bununla birlikte Altınkan Avukatlık Bürosu avukatları; ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası), Antalya Barosu, Veteriner Hekimler Odası gibi çeşitli kamu kurumlarında da eğitmen sıfatıyla dersler anlatmaktadır.

Altınkan Avukatlık Bürosu avukatlarının yayınlanmış 2 adet hukuk kitabı ve hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri de mevcuttur. Durmaksızın kendisini geliştiren Altınkan Avukatlık Bürosu avukatları onlarca farklı sertifikaya da sahiptir.

Altınkan Avukatlık Bürosu avukatlarının uzmanlık ve yetkinliklerini bireysel bazda inceleyebilmek için tıklayınız.

Altınkan Avukatlık Bürosu, mevzuat değişiklikleri ile yeni içtihatları sürekli takip eden ve güncel hukuka sürekli hakim olan yapısıyla; müvekkil taleplerinin yerine getirilmesi ve hakkın yerini bulması bakımından sahip olduğu uzmanlık ve bilgi birikimi doğrultusunda hizmet vermektedir.